nazywam się

Anita Rawa-Kochanowska

Studenci mówili o mnie „doktor Rawa” bo mam doktorat z psychologii 😉Dokładnie połowę mojego życia zajmuję się zawodowo psychologią i jeszcze mi się nie znudziło 😉 Może dlatego, że robię to na różne sposoby.
Przez wiele lat zajmowałam się nauczaniem, szkoleniem, edukowaniem w teorii i praktyce: jako wykładowca akademicki w Instytucie Psychologii UMCS, e-nauczyciel w Polskim Uniwersytecie Wirtualnym i jako trenerka warsztatów grupowych.
Ponieważ jednak psychologia jest dla mnie nauką przede wszystkim praktyczną i mającą służyć ludziom, w pewnym momencie swojego życia przekierowałam swoją aktywność zawodową na obszar pomagania. A dokładniej – zostawiłam bezpieczną pracę na etacie na rzecz niepewnego losu samozatrudnionego terapeuty. Gdzieś po drodze było wypalenie zawodowe i kryzys wieku średniego, co było dla mnie cenną lekcją życia, z której czerpię do dziś. Poczułam na własnej skórze, że z każdej trudności jest wyjście, jeśli tylko jesteśmy gotowi je znaleźć.
Pewnie dlatego tak dobrze odnalazłam się w Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach , które skupia się na odnajdywaniu i wykorzystywaniu zasobów w każdym człowieku. Od kilku lat pracuję jako terapeutka w tym nurcie, choć jako osoba poszukująca nowych źródeł wiedzy i narzędzi, nie przestaję się uczyć.

Moim celem zawodowym jest

pomaganie kobietom i mężczyznom na zakręcie życia
oraz wspieranie i edukowanie młodych pomagaczy

Moim talentem i pasją jest

pisanie prostymi słowami
o trudnych sprawach

Moją misją jest

popularyzowanie wiedzy psychologicznej
i odczarowanie zawodu psychoterapeuty

zawód psychologa to dla mnie

relacja z drugim człowiekiem,

nie chowanie się za certyfikatami i dyplomami. Dlatego ich tutaj nie pokazuję (ale jeśli koniecznie chcesz je zobaczyć, kliknij tu .

oferuję

trzy rodzaje wsparcia

Dla osób na zakręcie życia

pomoc psychologiczna
psychoterapia 

Dla pomagaczy

superwizja
mentoring

Dla młodych psychologów

pomoc w budowaniu marki osobistej i wizerunku w social mediach 

Zapisz się na mój PsychLetter

czyli Psychologiczny Newsletter
i odbierz darmowy e-book „Jak radzić sobie z lękiem”.

PsychLetter będę wysyłać do ciebie od czasu do czasu. Nie mogę obiecać regularności ale postaram kontaktować się z Tobą wtedy, kiedy będę miała coś do przekazania ;-)

W PsychLetterze znajdziesz:

Numer konta: 44 1020 3147 0000 8102 0036 2574

error: Content is protected !!